ارسال 600 مقاله به دبیرخانه همایش ملی توسعه پایدار شهری/ حضور در همایش برای علاقمندان آزاد است

  رئیس کانون سراسری انجمن های صنفی مهندسان معمار ایران خبر داد:
ارسال 600 مقاله به دبیرخانه همایش ملی توسعه پایدار شهری/ حضور در همایش برای علاقمندان آزاد است
رئیس کانون سراسری انجمن های صنفی مهندسان معمار ایران اظهار کرد: همایش ملی توسعه پایدار شهری همزمان با روز جهانی صنایع دستی در 20 خرداد برگزار می شود و تاکنون 600 مقاله به دبیرخانه همایش ارسال شده که از این تعداد 250 مقاله مورد پذیرش واقع شده است.
 

به گزارش روابط عمومی کانون معماران ایران؛ مهندس محمد رضا نوروزیان، رئیس کانون سراسری انجمن های صنفی مهندسان معمار ایران اظهار کرد: همایش ملی معماری، شهرسازی، عمران و گردشگری در توسعه پایدار شهری با هدف همسان سازی ارگان های دولتی و همراه کردن ارگان های دولتی و سازمان های غیر دولتی در خصوص مفهوم توسعه پایدار شهری در روز چهارشنبه 20 خرداد سال جاری برگزار می شود.

وی یادآور شد: 20خرداد مصادف با روز جهانی صنایع دستی است و به همین مناسبت از استادکاران صنایع دستی در 10 رشته دعوت کردیم که در آنجا به صورت زنده کارگاه عملی اجرا می کنند و مورد بازدید شرکت کنندگان قرار خواهد گرفت.

نوروزیان عنوان کرد: 600 مقاله به دبیرخانه همایش ارسال شده که از این تعداد 250 مقاله مورد پذیرش واقع شده است.

وی اظهار کرد: موضوع توسعه پایدار از جمله مباحث مهم در معماری و شهرسازی و گردشگری در عصر معاصر است که بخش وسیعی از ادبیات علمی توسعه شهری و نیز سیاست‌ها، برنامه‌ها و طرح‌ها را به خود معطوف ساخته است.

رئیس کانون سراسری انجمن های صنفی مهندسان معمار ایران بیان کرد: رشد تکنولوژی و تغییرات سریع سبک زندگی، اگر چه میزان رفاه و آسودگی زندگی انسان‌ها را افزایش داده است اما تخریب هر روزه محیط زیست بشر را نیز به همراه داشته است. ضرورت توجه به محیط زیست برای کاهش این آسیب، توسعه پایدار را به عنوان راه‌حل مناسبی مطرح می‌کند.

نوروزیان تصریح کرد:  بدیهی است نقش معماران و شهرسازان و برنامه ریزان صنعت گردشگری در این زمینه با توجه به جایگاه‌شان در سازندگی کشور بسیار حیاتی است. در ایران، علیرغم اینکه فعالیت‌های قابل توجهی در سال‌های اخیر از سوی سازمان‌های دولتی و مجامع علمی صورت گرفته است، اما کمبود فعالیت‌هایی که دربرگیرنده مجموعه مباحث، دیدگاه‌ها و نگرش‌ها در زمینه معماری و توسعه شهری پایدار باشد، کماکان مشهود است.

وی یادآور شد: از تمام متخصصین شهری در عرصه های معماری، شهرسازی، عمران و گردشگری دعوت می کنیم در این همایش حضور یابند و امیدواریم به یک بیانیه جامعی دست یابیم که این بیانیه به یک سند راهبردی در توسعه پایدار شهری تبدیل شود.

رئیس کانون سراسری انجمن های صنفی مهندسان معمار ایران اظهار کرد: ما در این همایش در خدمت دکتر پیروز حناچی معاونت معماری، شهرسازی وزارت راه و شهرسازی که به عنوان دبیر علمی بخش شهرسازی همایش، دکتر مرتضی رحمانی موحد( معاونت گردشگری سازمان میراث فرهنگی کشور)، مهندس سید محمد بهشتی(ریاست پژوهشگاه میراث فرهنگی) هستیم.

وی افزود: همچنین در این همایش  در خدمت دکتر امامی دبیر علمی بخش گردشگری، دکتر مهدی حجت( دکترای حفاظت از بناهای تاریخی از دانشگاه یورک انگلستان)، دکتر فرهاد احمدی(عضو هیأت علمی دانشگاه شهید بهشتی) می باشیم.

نوروزیان ادامه داد: دکتر نائینی رئیس دانشگاه بین المللی امام خمینی(ره) و حضرتی ها مدیر کل سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان قزوین و حامد مانی فر، مدیر کل راه و شهرسازی استان قزوین نیز در این همایش حضور خواهند داشت.

رئیس کانون سراسری انجمن های صنفی مهندسان معمار ایران  خاطرنشان کرد: شرکت برای عموم در این همایش آزاد است و علاقمندان جهت دریافت گواهی نامه  وبهره مندی از سایرخدمات در روز همایش می توانند به پایگاه اینترنتیhttp://nsia.ir مراجعه نموده و یا با شماره تلفن 33360844 تماس حاصل نمایند.

انتهای پیام/ع

تاریخ: شنبه ۱۶ خرداد ۱۳۹۴
منبع:روابط عمومی کانون معماران ایران
برچسب ها:توسعه شهری,توسعه پایدار شهری, همایش ملی توسعه پایدار شهری
 

ارسال نظر
نام:  
ایمیل:    
نظر:  
برای درج نظرخود لطفا لاگین نمایید