ایران پل ارتباطی شرق و غرب است

  دبیر سمپوزیوم چشم‌انداز شهرهای پایدار ایران:
ایران پل ارتباطی شرق و غرب است
دبیر علمی نخستین سمپوزیوم بین‌المللی چشم‌انداز شهرهای پایدار آینده ایران گفت: ایران همیشه یک مرکز و پل ارتباطی شرق و غرب است.
 

به گزارش روابط عمومی کانون معماران ایران؛ نادر اردلان ظهر امروز در نخستین سمپوزیوم چشم‌انداز شهرهای پایدار آینده ایران که در سالن مفاخر شهرداری قزوین برگزار شد، اظهار کرد: ایران در موقعیت ویژه و جایگاه بسیار خوب عبور قطارها قرار دارد و همیشه یک مرکز و پل ارتباطی شرق و غرب محسوب می‌شده است.

وی افزود: دهه 1990 طرحی را با سازمان محیط زیست پیگیری می‌کردم که در آن هشت منطقه خاص در دنیا وجود داشت و یکی از آن‌ها ایران بود.

دبیر علمی نخستین سمپوزیوم بین‌المللی چشم‌انداز شهرهای پایدار آینده ایران ادامه داد: در قرن 21 میلادی ایران کشور بسیار مهمی برای دنیاست و دنیا نیز برای ایران اهمیت بسیار زیادی دارد.

اردلان تصریح کرد: بنا داریم با دانشگاه‌های قزوین تبادل اطلاعات کنیم و نسبت به تکمیل تحقیقات خود اقدامات لازم را انجام دهیم تا سیستم‌های تحقیقاتی خود را بهبود بخشیم.

دبیر علمی نخستین سمپوزیوم بین‌المللی چشم‌انداز شهرهای پایدار آینده ایران بیان کرد: ایران برای پنج تا 10 هزار سال ارزش و زیبایی خاصی در آب و هوای بسیار گرم و مناطق بسیار سرد داشته است اما امروزه تولیدات صنعتی به جای اینکه به ما زیبایی بدهد، امکانات صنعتی شدن داده است.

وی با بیان اینکه میزان سازگاری و هماهنگی طرح‌های ما با محیط زیست نیازمند بررسی است، اضافه کرد: انجام طرح‌های تحقیقاتی به منابع مالی نیاز دارد و باید در این زمینه مورد حمایت قرار گیریم.

دبیر علمی نخستین سمپوزیوم بین‌المللی چشم‌انداز شهرهای پایدار آینده ایران عنوان کرد: این سمینار قصد دارد مهندسی پایدار ایجاد کند و ما می‌خواهیم مطمئن شویم دانشگاه شما یکی از دانشگاه‌هایی است که طراحی پایدار را به دانشجویان آموزش می‌دهد.

اردلان اضافه کرد: امروزه فناوری روی زندگی ما تأثیر گذاشته است و به تدریج فرهنگ خود را به واسطه همین تأثیر از دست می‌دهیم.

در این برنامه ولکراج هارتکوف مدیر مرکز عملکرد ساخت و ساز دانشگاه کارنگی ملون، جمزال وسکوت از مؤسسه فناوری ماساچوست کمبریج و جمعی از مسئولان و متخصصان نیز حضور داشتند.

انتهای پیام/ع

 

تاریخ: دوشنبه ۴ خرداد ۱۳۹۴
منبع:روابط عمومی کانون معماران ایران
برچسب ها: نخستین سمپوزیوم, چشم‌انداز شهرهای پایدار آینده ایران,شهرهای پایدار
 

ارسال نظر
نام:  
ایمیل:    
نظر:  
برای درج نظرخود لطفا لاگین نمایید