مبنای کار شهرداران قزوین هم‌افزایی باشد/ موضع شهرداران قزوین انفعالی و تقابلی نباشد

  معاون استاندار قزوین:
مبنای کار شهرداران قزوین هم‌افزایی باشد/ موضع شهرداران قزوین انفعالی و تقابلی نباشد
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار قزوین گفت: قاعده و مبنای کار شهرداران شهرهای استان قزوین باید هم‌افزایی باشد.
 

به گزارش روابط عمومی کانون معماران ایران؛ منوچهر حبیبی صبح امروز در همایش شهرداران استان قزوین که در سالن اجتماعات شهرداری آبیک برگزار شد، اظهار کرد: با توجه به خطبه همام امام علی (ع) مبنی بر مشی اعتدال در حوزه مدیریتی و مسائل مالی، لازم است شهرداران در حوزه مدیریتی خود با مشی تواضع و فروتنی، ارتباط قوی با مردم داشته باشند.

وی افزود: شهرداران نباید در موضوعات مختلف به دنبال راهکارهای انتظامی و قضایی باشند چراکه این راهکارها پایدار نیستند؛ این هنر نیست که در صورت بروز مشکل، سریع به دستگاه‌های قضایی و انتظامی گزارش شود بنابراین باید به شیوه مدیریتی صحیح موضوعات حل و فصل شود.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار قزوین ادامه داد: با توجه به حجم کار بسیار زیاد و تنوع کاری شهرداری‌ها و ارتباط با دستگاه‌های مختلف امنیتی، اجرایی و انتظامی از فرد زنده گرفته تا مرده در دستور کار شهرداری‌ها قرار دارد، می‌طلبد که شهرداری‌ها با تعامل و هماهنگی و همراهی امور خود را به پیش ببرند.

حبیبی تصریح کرد: قاعده و مبنای کار شهرداران باید برد برد و هم‌افزایی باشد یعنی شهرداران باید زمانی که با سرمایه‌گذاران و مردم وارد مذاکره می‌شوند به دلیل اینکه نماد دولت و حاکمیت هستند تصمیمی أخذ شود که قاعده و مبنایش برد برد و هم‌افزایی باشد.

موضع شهرداران قزوین انفعالی و تقابلی نباشد

این مسئول با تأکید بر اینکه موضع سیستم‌های اداری به‌ویژه شهرداری‌های استان قزوین نباید انفعال و تقابلی باشد، افزود: شهرداران باید در همه موضوعات تعامل و همراهی داشته باشند چراکه اگر تقابلی و انفعالی کار کنند راه به جایی نمی‌برند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار قزوین اذعان کرد: رشد و توسعه شهری با توجه به قول امروزی‌ها یا روشن‌فکرترها نباید کاریکاتوری باشد یعنی نباید شهر را به جنوب یا شمال تبدیل کنیم که نوعی تبعیض و بی‌عدالتی محسوب می‌شود.

حبیبی بر تهیه بانک اطلاعاتی از متخصصان، نخبگان، فرهیختگان، معتمدان و اثرگذاران از سوی شهرداران استان قزوین تأکید کرد و افزود: با تهیه این بانک اطلاعاتی، افراد تعیین شده در اطلاع‌رسانی کمک‌کار شهرداری‌ها خواهند بود و البته شهرداران نیز باید با برگزاری نشست‌های ماهانه یا فصلی، از پیشنهادات و نقطه نظرات آنان در راستای توسعه و پیشرفت شهرها بهره لازم را ببرند.

این مسئول با اشاره به مساعدت شهرداری‌ها در احداث مساجد ادامه داد: در برخی از شهرهای استان قزوین در این زمینه اقدامات خوبی صورت گرفته است و در شهر قزوین نیز برای تحقق این مهم، اقداماتی آغاز شده است.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار قزوین گفت: گرچه متولی و محور اصلی ساخت و ساز مساجد مردم هستند و بنا نیست دولت در ساخت و ساز مساجد دخالت کند ولی شهرداری می‌تواند در نقاطی که مسجد کم وجود دارد و نیاز آن نقاط است تسهیلات و بسترهای لازم را فراهم کنند.

حبیبی اضافه کرد: شهر اسلامی باید محله‌محور باشد که مبنای آن مسجد است و از شهرداران درخواست می‌شود در اراضی که کاربری فرهنگی دارند و یا نیاز به تغییر کاربری برای مسجد دارند و نیاز است مسجد در آن نقطه احداث شود، مردم را یاری رسانند.

این مسئول خاطرنشان کرد: البته نیاز نیست که مسجدی بزرگ در نقاط مورد نیاز شهر احداث شود بلکه مسجدی کوچک و ساده‌ای احداث شود که در آن نماز و برنامه‌های فرهنگی و دینی صورت گیرد، کافی است.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار قزوین عنوان کرد: 70 نوع طراحی مسجد توسط نظام مهندسی استان قزوین صورت گرفته است که خود شهرداران می‌توانند برای تهیه طرح مسجد به نظام مهندسی مراجعه کنند.

انتهای پیام/ع

تاریخ: دوشنبه ۴ خرداد ۱۳۹۴
منبع:روابط عمومی کانون معماران ایران
برچسب ها:احداث مساجد. مساعدت شهرداری ها, توسعه شهری
 

ارسال نظر
نام:  
ایمیل:    
نظر:  
برای درج نظرخود لطفا لاگین نمایید