مسجد تاریخی ملامهدی قزوین مرمت شد

  عاون اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان قزوین
مسجد تاریخی ملامهدی قزوین مرمت شد
معاون اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان قزوین گفت: به منظور حفاظت و صیانت از مواریث ارزشمند تاریخی، مسجد تاریخی ملامهدی با تلاش خیران و نظارت کارشناسان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری این استان مرمت شد.
 

به گزارش روابط عمومی کانون معماران ایران؛ آرش ضیاء‌آبادی اظهار کرد: مسجد ملامهدی این استان از جمله مساجد ارزشمند تاریخی دارای شبستان و متعلق به دوره قاجاریه است.

وی افزود: عملیات اجرایی احیا و مرمت این اثر تاریخی ـ مذهبی پس از بررسی‌های لازم به همت خیران و با نظارت کارشناسان و مرمتگران میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان قزوین در اسفند ماه سال گذشته آغاز شد.

معاون اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان قزوین با اشاره به اقدامات مرمتی صورت گرفته در این بنا بیان کرد: چفت و بست جداره‌ها و مرمت طاق شکسته ضلع جنوب غربی این مسجد از مهمترین اقدامات مرمتی صورت گرفته در راستای حفظ و نگهداری از این بنای تاریخی ـ مذهبی است.

ضیاء‌آبادی ادامه داد: این اقدام با تأمین اعتبار از سوی خیران و بانیان مرمت مسجد آقایان خلیل مکاری و محمد اسماعیل جباریان‌ها و تحت نظارت کارشناسان فنی این اداره کل به سرانجام رسید.

مسجد تاریخی ملا مهدی از مساجد دوران قاجار و دارای تزئینات رسمی‌بندی و آجر کاری است که در خیابان مولوی و بافت تاریخی قزوین واقع شده و در تاریخ دهم مهر ماه سال 80 با شماره ثبت 4204 در فهرست آثار ملی کشور به ثبت رسیده است.

تاریخ: دوشنبه ۴ خرداد ۱۳۹۴
منبع:روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان قزوین
برچسب ها:مرمت مسجد ملامهدی, مرمت طاق شکسته, ضیاآبادی,معاون اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان قزوین
 

ارسال نظر
نام:  
ایمیل:    
نظر:  
برای درج نظرخود لطفا لاگین نمایید