همجواری قزوین با پایتخت، فرصتی که تبدیل به تهدید شده است

  رئیس کمیسیون شهرسازی شورای اسلامی شهر قزوین:
همجواری قزوین با پایتخت، فرصتی که تبدیل به تهدید شده است
رئیس کمیسیون شهرسازی شورای اسلامی شهرمان با تأکید بر اینکه قزوین از قابلیت توسعه روز افزون برخوردار است، گفت: همجواری این شهر با پایتخت، یک فرصت به شمار می آمده ولی در مقابل، جای خود را به تهدیدها داده است.
 

به گزارش روابط عمومی کانون معماران ایران؛ حسین غیاثوند در جریان بازدید از پروژه سرمایه گذاری تالار شهر که با حضور دانشجویان رشته معماری و عمران دانشگاه آزاد اسلامی واحد قزوین صورت گرفت، افزود: قزوین شهری مهاجرپذیرو دانشگاهی محسوب می شودو تحصیل 130 هزار دانشجوی بومی و غیر بومی در دانشگاهها و مراکز آموزش عالی آن، از ظرفیت خوبی برای تولید ثروت در استان و شهر قزوین برخوردارند. 

وی با تأکید بر اینکه باید شرایطی فراهم شود تا دانشجویان، مسافران عبوری و دیگر هموطنان و گردشگران با جاذبه های تاریخی، پروژه های سرمایه گذاری، گردشگری و خدماتی شهر بیشتر آشنا شوند، افزود: جذب و حمایت از سرمایه گذار برای اجرای پروژه های بزرگ و قابل ارائه در قزوین باید استمرار یابدو از سویی، پس از تکمیل پروژه ها زمینه برای تبلیغات آنها در استان و کشور فراهم شود.

رئیس کمیسیون شهرسازی شورای شهر از صرف سرمایه گذاری 50 میلیارد تومانی در پروژه تالار شهر خبردادو افزود: این رقم معادل سهم یکسال شهر قزوین از اجرای قانون مالیات بر ارزش افزوده بوده که نشان می دهد توان بخش خصوصی در رونق سرمایه گذاری، ارتقاء شاخصه های شهری و به ویژه ایجاد اشتغال و درآمد پایدار چه میزان بالاست.

وی با تأکید بر اینکه پروژه تالار شهر در رونق گردشگری و درآمد زایی برای قزوین بسیار تأثیرگذار است، افزود: در حال حاضر فاز اول کل پروژه تالار تکمیل شده و فازهای 2 و سه 50 درصد پیشرفت فیزیکی دارندو از سویی سازه برج مجموعه، بلندترین سازه کشور پس از برج میلاد به شمار می آید.

این عضو شورای اسلامی شهر سرعت در اجرای پروژه های سرمایه گذاری و خدماتی و تلاش برای رفع موانع و مشکلات آنها را از مهمترین وظایف مسئولان امر برشمردو گفت: با پیگیری های رخ داده تأسیسات آب و برق مجموعه تالار شهر راه اندازی شده و در حال حاضر به ایجاد راه دسترسی نیازمند است، که از شهرداری منطقه سه می خواهیم در این راستا همکاری لازم را به عمل آورد.

وی تصریح کرد: استانداری، شورای اسلامی شهرو مجموعه مدیریت شهری همگی برای هموار نمودن امر سرمایه گذاری در قزوین هماهنگ هستند که برای رسیدن به نتیجه مطلوب نیازمند همکاری هرچه بیشتر دستگاههای خدمات رسان هستیم.  

غیاثوند از مهمترین اهداف این بازدید را ضمن بررسی میزان پیشرفت پروژه و پیگیری حل مشکلات برای نهایی شدن آن، آشنایی دانشجویان با ویژگی های طرح، نوع اجراو کیفیت کار برشمرد.

گفتنی است، در این بازدید ابراهیم شقاقی از مدیران و سرمایه گذاران پروژه در رابطه با بخشهای مختلف پروژه، کاربری ها و نوع خدماتی که قرار است به مخاطبین ارائه دهند توضیحاتی ارائه دادو دانشجویان در فضایی صمیمانه سؤالات، نظرات، انتقادات و پیشنهادات خود را مطرح کردند.

انتهای پیام/ع

 

تاریخ: چهارشنبه ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۴
منبع:
برچسب ها:پروژه تالارشهر,غیاثوند,رئیس کمیسیون شهرسازی شورای شهر قزوین,پروژه های سرمایه گذاری
 

ارسال نظر
نام:  
ایمیل:    
نظر:  
برای درج نظرخود لطفا لاگین نمایید