شهرداری قزوین در طرح شهید انصاری مطیع تصمیم استان است

  شهردار قزوین:
شهرداری قزوین در طرح شهید انصاری مطیع تصمیم استان است
شهردار قزوین گفت: شهرداری قزوین در خصوص اجرایی شدن یا نشدن ادامه طرح شهید انصاری مطیع تصمیم استان است.
 
به گزارش روابط عمومی کانون معماران ایران؛ مسعود نصرتی در نشست با اصحاب رسانه این استان که در سرای تاریخی سعدالسلطنه برگزار شد، در خصوص طرح خیابان شهید انصاری شرقی اظهار کرد: با هیچ دستگاه اجرایی تقابل نداریم و شعاری که از چند سال پیش مطرح کرده‌ایم، مدیریت متحد شهری بود.

نصرتی ادامه داد: با این شعار بحث اتحاد بین دستگاه‌های استان مطرح است، پس تقابل معنا ندارد اما در برخی مواقع سلیقه‌هایی وارد مباحث اجرایی می‌شود که نباید طولانی شود.

شهردار قزوین با بیان اینکه گاهی سلیقه‌هایی وارد مباحث اجرایی اجرایی می‌شود که نباید به طول بیانجامد، ادامه داد: چند سال پیش طرحی برای خیابان شهید انصاری تصویب و شرایط لازم برای اجرای آن مهیا شد که حین و پس از اجرا مسائلی پیش آمده و باید در خصوص آن به سرعت تصمیم‌گیری شود.

این مسئول با بیان اینکه در دوره‌های قبل استاندار، شورای شهر، میراث فرهنگی و دستگاه‌های نظارتی و امنیتی با حضور یکدیگر این طرح را به تصویب رسانده اند گفت: پس در این شرایط اگر امروز در مسیر انجام پروژه مشکل و بحثی پیش می‌آید استاندار قزوین باید یک سال پیش در مدت نیم ساعت آن را حل و فصل می‌کرد.

طرحی که ۹۲ درصد پیشرفت کار داشته، متوقف شدن آن به صلاح نیست

وی یادآور شد: دو هفته پیش جلسه ای با حضور ساکنین شهید انصاری در مسجد بلاغی برگزار شد و هیچ پاسخی برای حل این موضوع به مردم داده نشد که آیا این طرح اجرایی خواهد شد یا خیر؟ در این جلسه پیشنهادی از سوی شهرداری مطرح کردم که پنج نفر ذی صلاح و کارشناس انتخاب شده و در خصوص ادامه این طرح نظر مشترکی ارائه شود تا شهرداری مجری آن باشد.

این کارشناس شهری با بیان اینکه اختیار تعیین ادامه اجرایی شدن طرح پروژه شهید انصاری را به استاندار واگذار کردم تصریح کرد: ما هیچ تقابلی با سازمانهای استان برای ادامه پیدا کردن طرح پروزه انصاری نداریم، اگر تا پایان سال طرح کارشناسانه ای به شهرداری ارائه شد ما آن را اجرا می‌کنیم.

وی خبر داد: ۷۲ پلاک از سوی شهرداری قزوین تا به امروز خریداری شده و ۳۰ پلاک دیگر باقی مانده است اگر قرار بر ادامه یافتن طرح به همین صورت نباشد، ما همین مقدار پلاک خریداری شده را به فروش رسانده و مردم را از بلاتکلیفی درخواهیم آورد؛ شهرداری پیشنهاد رسمی خود را برای استاندار ارسال کرده است و منتظر معرفی پنج نفر کارشناس هستیم.

نصرتی عنوان کرد: روز ( دوشنبه) در شورای عالی شهرسازی و معماری در سطح ملی برای طرح پروژه شهید انصاری طرح دیگری در نظر گرفته اند و به شرکت عمرانی و بهسازی سه ماه وقت داده اند تا برای این پروژه برنامه ای ارائه دهند تا با حفظ هویت محله شهید انصاری و بلاغی بهترین تصمیم گرفته شود.

وی در پایان ابراز کرد: هدف شهرداری قزوین این است پروژه شهید انصاری از این وضعیت بلاتکلیفی خارج شود؛ زیرا به صلاح شهر قزوین خواهد بود، اگر از ابتدا این طرح شروع نمی‌شد، مشکل برای توقف کامل آن وجود نداشت؛ اما طرحی که ۹۲ درصد پیشرفت کار داشته، متوقف شدن آن به صلاح نیست.

شهردار قزوین یادآور شد: هر تصمیمی که استانداری یا شورای عالی معماری و شهرسازی بگیرد آن را اجرا می‌کنیم زیرا در هر صورت صلاح کار در خارج شدن از این بلاتکلیفی است.

نصرتی اضافه کرد: نظر شخصی من این است که طرحی با 92 درصد پیشرفت نباید متوقف شود اما باز هم تابع خرد جمعی در خصوص طرح خیابان شهید انصاری هستیم.

این مسئول در بخش دیگری از سخنان خود عنوان کرد: طرح پیاده‌راه خیام را شورای عالی ترافیک استان تصویب و آن را برای اجرا به شهرداری ابلاغ کرد که نمونه‌های مشابه در کشور و خارج از آن وجود دارد.

نصرتی بیان کرد: جامعه هدف در این طرح کسبه نبوده بلکه به مردمی اختصاص داشته است که برای دسترسی به مرکز شهر گرفتار هستند و در ترافیک می‌مانند.

شهردار قزوین اضافه کرد: مردم نکات مثبت و منفی طرح را اعلام نمی‌کنند و اهالی هم اعتراضی ندارند اما برای کسبه مهم است و از همین رو آن را پیگیری می‌کنند.

وی یادآور شد: برای رفع مشکل پیاده‌راه خیام، طرحی با عنوان فضای مشترک در بسیاری از کشورها و ایران نیز مطرح شده است که در آن حرکت غالب به پیاده اختصاص دارد اما خودروها نیز می‌توانند وارد خیابان شوند که این کار باید به جمع‌بندی برسد.

این مسئول در پاسخ به پرسش خبرنگاری در خصوص فرودگاه شهرداری تصریح کرد: در این خصوص با شرکت هواپیمایی ویژه به تفاهم رسیده و تصمیم‌گیری کرده‌ایم که این شرکت و شهرداری قزوین هر یک استقلال خود را داشته باشند؛ ضمن اینکه به دنبال ارتقای خدمات آن هستیم.

نصرتی عنوان کرد: درصدد هستیم که فرودگاه تبدیل به یک مجموعه فرودگاهی شود و معاون رئیس‌جمهور نیز ابلاغ کرده است که فرودگاه متعلق به شهرداری باشد و شرکت هواپیمایی ویژه بهره‌بردار آن باشد.

انتهای پیام/ع

 

 

 

تاریخ: چهارشنبه ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۴
منبع:
برچسب ها:شهید انصاری شرقی, پیاده راه خیام, فرودگاه شهرداری, تعیین تکلیف پروژه انصاری شرقی, شهردارقزوین
 

ارسال نظر
نام:  
ایمیل:    
نظر:  
برای درج نظرخود لطفا لاگین نمایید