شورایی که از شهردار امتیاز می گیرد نمی تواند جلوی تخلفات شهردار را بگیرد

  نماینده مردم قزوین، البرز و آبیک در مجلس:
شورایی که از شهردار امتیاز می گیرد نمی تواند جلوی تخلفات شهردار را بگیرد
نماینده مردم قزوین، البرز و آبیک در مجلس شورای اسلامی گفت: شورایی که از شهردار امتیاز می‌گیرد نمی‌تواند جلوی تخلفات شهردار را بگیرد
 
به گزارش روابط عمومی کانون معماران ایران؛ حجت‌الاسلام سید مرتضی حسینی در همایش گرامیداشت روز ملی شوراهای اسلامی که روز گذشته در سالن اجتماعات سازمان تبلغیات اسلامی قزوین برگزار شد، اظهار کرد: یکی از اهدافی که مجلس شورای اسلامی با جدیت پیگیری می‌کند، معرفی شوراهای اسلامی به عنوان پارلمان دوم کشور است.

وی ادامه داد: پارلمان دوم کشور که شوراها هستند باید مسئولیت اصلی امور مربوط به شهرها و روستاها را بر عهده داشته و نسبت به توسعه آن‌ها اقدام کنند.

نماینده مردم قزوین، البرز و آبیک در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: در قانون اساسی ایران تمام مسئولیت‌های شهر و روستا به شوراها سپرده شده است.

حسینی افزود: بر اساس قانون اساسی تمام موارد مرتبط با شهرها و روستاها اعم از عمران و آبادانی این مناطق و آموزش آن‌ها بر عهده شوراهای اسلامی شهرها و روستاها گذاشته شده است.

وی اظهار کرد: پارلمان نخست کشور که مجلس شورای اسلامی است باید به فکر مسائل کلان و ملی کشور باشد و در این حیطه سیاست‌گذاری کند و در پارلمان دوم کشور که شورا است، مسائل جزئی‌تر برنامه‌ریزی و سیاست‍گذاری شود.

نماینده مردم قزوین، البرز و آبیک در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اجر فراوان خدمت به مردم تصریح کرد: در روایات اسلامی به اجر فراوان خدمت به مردم تأکید زیادی شده است به گونه‌ای که ثواب خدمت به مردم از بسیاری از امور مستحبی دیگر بیشتر است.

حسینی با بیان اینکه بسیاری از افراد گرفتار رانت‌خواری می‌شوند، گفت: شورا باید جلوی رانت‌خواری را بگیرد و خودش نیز در این وادی ورود پیدا نکند.

نماینده مردم قزوین، البرز و آبیک در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: نماینده مجلسی که خودش در وادی رانت‌خواری ورود پیدا کرده است، جرأت حرف زدن ندارد و در برابر بسیاری از تخلفات مجبور به سکوت است.

حسینی افزود: همچنین شورایی که از شهردار امتیاز می‌گیرد نیز نمی‌تواند جلوی تخلفات شهردار را بگیرد.

وی اظهار کرد: باید با نفس خود مبارزه کنید، زیرا مردم به شما اعتماد کردند که منافع آن‌ها را بر منافع خود و اقوام و دوستان خود ترجیح دهید.

 نماینده مردم قزوین، البرز و آبیک در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: چون همه به دنبال رانت‌خواری هستیم، فساد جامعه را گرفتار کرده و رواج پیدا کرده است زیرا تا زمانی که در این وادی باشیم نمی‌توانیم جلوی فسادها و تخلفات دیگران را نیز بگیریم.

حسینی اظهارکرد: نمایندگان مردم استان در مجلس شورای اسلامی در راستای خدمت به شوراها و مردم هر کاری از دستشان برآید انجام می‌دهند و امیدوارم با تدبیر زیبای شوراهای اسلامی شهر و روستای استان قزوین استانی آباد داشته باشیم.

انتهای پیام/ع

تاریخ: پنج شنبه ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۴
منبع:
برچسب ها:روز شوراها, حسینی,نماینده مردم قزوین، البرز و آبیک در مجلس شورای اسلامی, رانت خواری
 

ارسال نظر
نام:  
ایمیل:    
نظر:  
برای درج نظرخود لطفا لاگین نمایید