برنامه‌ريزي راهبردي حرف اول را در توسعه شهري مي‌زند

  مدیر منطقه یک شهرداری قزوین:
برنامه‌ريزي راهبردي حرف اول را در توسعه شهري مي‌زند
مديرمنطقه يک شهرداري قزوين گفت: برنامه ريزي راهبردي حرف اول را در توسعه شهري مي زند و جهت گيري مديريت شهري نيز بايد به اين سمت و سو باشد.
 

 

به گزارش روابط عمومي دبیرخانه همایش؛ کيومرث فدايي فر با بیان این مطلب افزود: برنامه ريزي شهري به مفهوم پيش بيني مجموعه نيازهاي جامعه شهري، خواسته‌هاي شهروندي و به تبع آن دستيابي به سلسله اقداماتي که با انجام آن نيازهاي شهر و شهروندان مرتفع مي شود، اتلاق مي گردد.

وي اظهار کرد: برنامه ريزي براي مديريت يک شهر با توجه به ماهيت شهرها که با پيچيدگي هاي بسياري همراه هستند، امري بسيار حساس و در عين حال دشوار است. بر اين اساس انتخاب شهرداري کرج براي انجام مديريت بهينه بر شهر علاوه بر شناخت امکانات، ورود پيدا کردن به روند تحولات شهري است.

فدايي فر عنوان کرد: در برنامه ريزي ها اهداف، مقاصد برنامه ريزي از پيش توسط برنامه ريزان و کارشناسان شهري تدوين مي شود. حاصل اين اقدام که در تصميم سازي ها و تعيين اهداف و سياست نقش دارد، رسيدن به طرحي جامع براي پيشبرد اهداف شهري است.

 مدير منطقه يک شهرداري قزوين خاطرنشان کرد:مديريت راهبردي همچنين توان شهر براي رويارويي با مسائل اساسي که بطور اجتناب ناپذير در بطن جامعه شکل مي گيرد را افزايش مي دهد. 

 فدايي فر گفت: جهت توسعه يک شهر نياز به بهره برداري از اين رويکرد هستيم، زيرا تنها در اين صورت است که مي توان کيفيت زندگني شهروندان را ارتقاء داد.

 

 

تاریخ: جمعه ۲۸ فروردین ۱۳۹۴
منبع:اداره روابط عمومی و امور بین الملل شهرداری قزوین
برچسب ها:توسعه شهری، برنامه ریزی شهری، برنامه ریزی راهبردی ، مدیر منطقه یک ، شهرداری قزوین
 

ارسال نظر
نام:  
ایمیل:    
نظر:  
برای درج نظرخود لطفا لاگین نمایید