ساخت مسکن، کار مسکن سازان حرفه ای است

  نایب رئیس کمیسیون عمران شورای اسلامی شهر قزوین:
ساخت مسکن، کار مسکن سازان حرفه ای است
نایب رئیس کمیسیون عمران شورای اسلامی شهر قزوین گفت: ورود شهرداری به عرصه ساخت و ساز مسکن، به صرفه و صلاح این ارگان نبوده و نیست چرا که ماهیت وظایف شهرداری در حوزه ساخت و ساز خلاصه نشده و کار تخصصی شهرداری نیست.
 

به گزارش روابط عمومی دبیرخانه همایش، محمدرضا صدیقی با اشاره به رکود در بخش ساخت و ساز مسکن که امروزه شهرداری‌ها با آن مواجه هستند، افزود: ورود شهرداری به بخش ساخت و ساز مسکن در سال 94 باید به شکل مشارکتی و با نظارت و برنامه ریزی دقیق تر صورت بگیرد تا با خسارت مواجه نشویم.

صدیقی تصریح کرد: همانطور که عطر فروشی کار عطار و طلافروشی کار زرگر است، شهرداری نیز باید در راستای وظایفی که برایش تعریف شده گام بردارد و ساخت مسکن حرفه این ارگان نیست.

وی با تأکید بر اینکه شهرداری از مدتها قبل با عدم ورود به بخش ساخت و ساز نباید موجب بروز التهاب در بازار مسکن می شد، ادامه داد: این اقدام شهرداری حتی موجب نوسان و عدم تعادل در تراز بازار می شود، چراکه احداث مسکن، کار مسکن سازان حرفه ای است و ماهیت وظایف شهرداری در حوزه ساخت و ساز خلاصه نشده و کار تخصصی شهرداری نیست.

صدیقی با اشاره به خسارتهای ناشی از اجرای پروژه‌هایی که در بخش مسکن به شهر و شهرداری وارد آمده است، افزود: اگر مدیریت و نظارت شهرداری در این بخش اعمال می شد، شاید ضرر شهرداری در حوزه ساخت و ساز به حداقل ممکن می رسید.

 نایب رئیس کمیسیون عمران شورای شهر یادآورشد: جلوی ضرر را از هر جایی بگیریم به طور حتم به منفعت دست خواهیم یافت و در این بخش، می توان راهکارهای عقلانی و منطقی را برای اجرا در دستور کار قرار داد.

 انتهای پیام/ع

 

 

تاریخ: جمعه ۲۸ فروردین ۱۳۹۴
منبع:روابط عمومی دبیرخانه همایش
برچسب ها:ساخت و ساز مسکن، صدیقی، نایب رئیس کمیسیون عمران شورای اسلامی شهر قزوین
 

ارسال نظر
نام:  
ایمیل:    
نظر:  
برای درج نظرخود لطفا لاگین نمایید