*سمینار مالکیت‌های فکری و ثبت جهانی اختراعات برگزار می شود

  توسط کانون معماران ایران و فدراسیون مخترعین جهانی؛
*سمینار مالکیت‌های فکری و ثبت جهانی اختراعات برگزار می شود
سمینار مالکیت‌های فکری و ثبت جهانی اختراعات، توسط کانون معماران ایران و فدراسیون مخترعین جهانی برگزار می شود.
 

به گزارش روابط عمومی کانون معماران ایران؛ رشد فناوری و تغییرات سریع سبک زندگی، اگر چه میزان رفاه و آسودگی زندگی انسان‌ها را افزایش داده است اما تخریب هر روزه محیط زیست را به همراه داشته است و در این میان ضرورت توجه به محیط زیست، هویت و فرهنگ برای کاهش این آسیب، توسعه پایدار را به عنوان راه حل مناسبی مطرح می‌کند.

نقش معماران و شهرسازان و برنامه ریزان صنعت گردشگری در این زمینه با توجه به جایگاه شان در سازندگی کشور بسیار حیاتی است.

در این راستا همایش ملی معماری، عمران،شهرسازی و گردشگری در توسعه پایدار شهری با هدف شناخت ماهیت و ویژگی های معماری بومی و معاصر در راستای تحقق توسعه پایدار، هفتم خرداد ماه سال جاری توسط کانون معماران ایران برگزار می شود.

براساس این گزارش، از دیگر برنامه‌های این همایش ملی، برگزاری سمینار مالکیت‌های فکری و ثبت جهانی اختراعات، توسط کانون معماران ایران و فدراسیون مخترعین جهانی، در هشتم اردیبهشت ماه جاری می باشد.

در این سمینار، نخستین کارگاه تحت عنوان آموزش فرهنگ سازی و تجاری سازی برند توسط مهندس مسعود شفقی، مدیر هماهنگی فدراسیون جهانی مخترعان که خود برترین مخترع عمرانی سال ۲۰۱۳ و سفیر بین المللی اعضای پیوند اعضای جمهوری اسلامی ایران است برگزار خواهد شد.

همچنین کارگاه مالکیت‌های فکری و تجاری سازی اختراعات و کارگاه ثبت اختراعات در حوزه PCT توسط مهندس بیژن نصیری، مدیر دفتر اجرایی ریاست فدراسیون جهانی مخترعان، ریاست مرکز مالکیت‌های فکری فدراسیون مخترعین جمهوری اسلامی ایران هر یک به مدت ۱۲۰ دقیقه برگزار خواهد شد.

در پایان می افزاید؛ به منظور ارتقاء علمی و استفاده تخصصی تر شرکت کنندگان در همایش ملی معماری، عمران،شهرسازی و گردشگری در توسعه پایدار شهری، توسط کانون معماران ایران، همچنین کارگاههای متنوع تخصصی برگزار می شود.

خاطرنشان می شود؛ در پی استقبال اساتید و دانشجویان شرکت کننده در همایش، زمان ارسال مقاله تا  ٢٠اردیبهشت1394 تمدید گردید و پژوهشگران می توانند تا تاریخ یاد شده چکیده و اصل مقاله خود را با مراجعه به سایت www.nsia.ir در سامانه قرار دهند.

 

تاریخ: چهارشنبه ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۴
منبع:روابط عمومی کانون معماران ایران
برچسب ها:برگزاری همایش، توسعه پایدار شهری، کانون معماران ایران، همایش ملی معماری، توسعه پایدار
 

ارسال نظر
نام:  
ایمیل:    
نظر:  
برای درج نظرخود لطفا لاگین نمایید