عضویت 1.3 میلیون نفر معمار در اتحادیه بین‌المللی معماران/ مسئولان کشورهای مختلف برای احداث و توسعه شهرهایی امن اقدام کنند

  رئیس اتحادیه بین‌المللی معماران:
عضویت 1.3 میلیون نفر معمار در اتحادیه بین‌المللی معماران/ مسئولان کشورهای مختلف برای احداث و توسعه شهرهایی امن اقدام کنند
رئیس اتحادیه بین‌المللی معماران (UIA) گفت: اتحادیه بین‌المللی معماران به عنوان یک نهاد بین‌المللی نماینده بیش از 1.3 میلیون نفر از معماران سراسر جهان است.
 

به گزارش روابط عمومی کانون معماران ایران؛ عیسی محمد در همایش ملی توسعه پایدار شهری که در سالن اجتماعات شهدای گمنام دانشگاه بین‌المللی امام خمینی استان قزوین برگزار شد به صورت تصویری و از پیش ضبط شده پیام خود را برای حاضران در جلسه قرائت کرد. 

وی با اشاره به سفر 20 سال گذشته خود به جمهوری اسلامی ایران، اظهار امیدواری کرد تا بار دیگر نیز این مهم برای وی میسر شود و گفت: علاقه بسیاری دارم تا دوباره بتوانم از ظرفیت‌های گردشگری و دیدنی‌های این کشور بازدید کنم.

رئیس اتحادیه بین‌المللی معماران (UIA) عنوان کرد: بیست و یکمین کنفرانس گروه‌های یا COP 21 در چارچوب توافق نامه کاری سازمان ملل در خصوص تغییرات آب و هوایی از 30 نوامبر تا 11 دسامبر سال جاری در شهر پاریس برگزار می‌شود.

محمد ادامه داد: عموم مردم جهان نیاز دارند که کشورهای مختلف به تصمیمات و اقدامات مورد نیاز برای کاهش دمای هوا پایبند باشند تا از میزان انتشار گازهای گلخانه‌ای کاسته شود.

این مسئول خاطرنشان کرد: این یک کنفرانس مهم برای اجماع نظر تمام کشورهای جهان است که تلاش کنند تا دمای گرمایش زمین زیر دو درجه سانتی‌گراد نگه داشته شود.

رئیس اتحادیه بین‌المللی معماران (UIA) تصریح کرد: اهمیت حضور بنده در این کنفرانس موجب شد تا توان شرکت در همایش ملی توسعه پایدار شهری در جمهوری اسلامی ایران و استان قزوین را نداشته باشم.

وی با اشاره به چشم‌انداز سال 2050 در حوزه معماری اظهار کرد: اعضای اتحادیه بین‌المللی معماران که در نشست سال گذشته در شهر دربین آفریقای جنوبی صورت گرفت، کاهش گازهای گلخانه‌ای در جهان را یک ضرورت دانستند.

عیسی محمد یادآور شد: این تعهدی است که اتحادیه بین‌المللی معماران بر عهده بنده و چند نفر از مقامات بین‌المللی دیگر که شامل نهادهای سازمان ملل، سازمان‌های منطقه‌ای معماری و سازمان‌های بشردوستانه گذاشته شده است تا از تحقق اهداف پایدار مورد نظر اعضای این گروه اطمینان حاصل کند.

رئیس اتحادیه بین‌المللی معماران (UIA) خاطرنشان کرد: ساختمان‌ها، شهرها، شهرستان‌ها و نواحی شهری که مانع از تولید گازهای گلخانه‌ای می‌شوند باید طراحی و ساخته شوند.

این مسئول مطرح کرد: با توجه به اینکه مناطق شهری جهان تولیدکننده 70 درصد گازهای گلخانه‌ای هستند لازم است معماران با انجام اقدامات و فعالیت‌هایی از افزایش این امر جلوگیری کنند.

باید مسئولان کشورهای مختلف برای احداث و توسعه شهرهایی امن اقدام کنند

وی افزود: باید مسئولان کشورهای مختلف برای احداث و توسعه شهرهایی برنامه‌ریزی و اقدام کنند که سالم، دارای امنیت و بهره‌ور باشند؛ همچنین از نظر فاصله طبقاتی عادلانه، از لحاظ اجتماعی منحصر به فرد و در زمینه اقتصادی مقرون به صرفه باشد.

رئیس اتحادیه بین‌المللی معماران (UIA) تأکید کرد: اتحادیه بین‌المللی معماران به عنوان یک نهاد بین‌المللی که نماینده بیش از 1.3 میلیون نفر از معماران سراسر جهان است، قصد دارد تا معماران کشورهای مختلف را متحد کند تا ایده‌های رو به رشد خود را در معماری و محیط زیست به اشتراک بگذارند.

محمد عنوان کرد: این ایده‌ها شامل طرح‌ریزی و بازسازی محیط زیست می‌شود که منافع جامعه جهانی را به همراه دارد؛ این کنفرانس نمونه بازار اشتراک‌گذاری دانش و اهداف است.

وی با اشاره به فعالیت‌های برجسته کانون صنفی معماران ایران بیان کرد: در ماه فوریه سال جاری اتحادیه بین‌المللی معماران درخواست عضویت کانون معماران ایران را برای عضویت در این اتحادیه بین‌المللی پذیرفته است.

رئیس اتحادیه بین‌المللی معماران (UIA) تصریح کرد: بنده بر این باور هستم که معماران جمهوری اسلامی ایران توان بسیاری برای همکاری با اتحادیه بین‌المللی معماران دارند و مطالبی خارج از قالب‌های برون‌مرزی در مورد توسعه معماری و محیط زیست به اشتراک گذاشته می‌شود.

انتهای پیام/ع       

 

تاریخ: پنج شنبه ۲۱ خرداد ۱۳۹۴
منبع:روابط عمومی کانون معماران ایران
برچسب ها:عیسی محمد,رئیس اتحادیه بین‌المللی معماران,توسعه پایدار,همایش ملی توسعه شهری, توسعه شهرهای امن
 

ارسال نظر
نام:  
ایمیل:    
نظر:  
برای درج نظرخود لطفا لاگین نمایید